МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Тема: кріплення Механізовані. Призначення, основні конструктивні типи, класифікація.
Функціональним базовим елементом комплексу є механізована гідрофікована кріплення, яка виконує наступні технологічні операції: активну підтримку крівлі в лаві, управління гірничим тиском, захист привибійному просторі від обрушающихся порід покрівлі, пересування головного конвеєра на забій, а по кінцях лави при самозарубке очисного комбайна і разом з ним. Механізована кріплення складається з самопередвигающихся секцій, розташованих по всій довжині лави. Класифікація і вимоги, пропоновані до механізованих кріплень Різноманітність гірничо-геологічних умов вугільних шахт визначило і многообра-зії конструкцій механізованих кріплень на перших етапах створення такого обладнання. Всі механізовані гідрофіковані кріплення за характером взаємодії з бічними породами і основними виконуваних функцій можна класифікувати наступним чином. По структурній схемі розрізняють кріплення комплектні і агрегатні. Комплектна кріплення - це сукупність двох або трьох секцій, сполучених між собою кинематическими зв'язками і гідродомкратами пересування. Комплекти не пов'язані один з одним і з конвеєром. До комплектним відносяться, наприклад, кріплення МК97, МК98, 1МКС.
Агрегатна кріплення - це механізована кріплення, секції якої мають кінематичні зв'язку один з одним по всій довжині лави, що забезпечують взаємодію секцій при їх пересування. Агрегатні кріплення отримали найбільше застосування. Робота цих кріплень може бути автоматизована. За характером взаємодії з бічними породами і захисту робочого простору лави кріплення механізовані можна розділити на чотири групи: підтримуючі, стережи-позитивні, огороже-паркувальні-підтримуючі і сприятливого-захисні (мал. 7.1). Кріплення підтримуючого типу забезпечують стійкість порід покрівлі над робочим простором в лаві і управління покрівлею повним обваленням за підтримуючої частиною кріплення (див. мал. 7.1, б). Захисні щити у таких кріплень тільки перешкоджають проникненню обрушающихся порід крівлі в робочий простір лави. Кріплення такого типу ще знаходять застосування при відпрацюванні тонких і малопотужних пологих пластів в Донбасі (Україна, Ростовська обл. РФ). Кріплення захисної типу не забезпечують збереження стійкого стану порід крівлі над робочим простором лави і виконують тільки функцію захисту цього простору від проникнення до нього завалених порід покрівлі (див. мал. 1, а). Такого типу кріплення мають обмежену область застосування при шарової відпрацювання потужних пологих пластів. Кріплення огороже-паркувальні-підтримує і сприятливого-захисної типів мають як підтримуючі, так і захисні елементи, які забезпечують управління гірничим тиском, підтримка покрівлі в робочому просторі лави і огорожа його від проникнення обрушающихся порід покрівлі. У огороже-паркувальні-підтримують кріплень (див. мал. 1) менш розвинені підтримують елементи. Кріплення цього типу забезпечують підтримку вузької смуги покрівлі (до 1,0 м) у привибійному просторі, що зменшує навантаження на кріплення і дозволяє застосовувати її при розробці пологих пластів потужністю до 6,0 м з легкообрушающимися породами покрівлі. У кріплень сприятливого-огороджувальних більш розвинені підтримують елементи (див. рис.1, м), що дає можливість збільшити робочий простір, більш зручно розташувати устаткування й забезпечити вільний прохід для людей.
Секції агрегатної механізованого кріплення з принциповою конструктивній схемі можна класифікувати в залежності від кількості і розташування гідростійок в них (мал. 2). Однорядна одностулкова схема характерна для огороже-паркувальні-підтримують кріплень. Проте останнім часом ці кріплення виготовляються і за однорядної кущовий схемою. Дворядні рамні схеми застосовувалися спочатку в кріплять підтримує і підтримати-живающе-захисної типів. Такі кріплення мають недостатню поперечну стійкість і в даний час в Росії не виготовляються. За однорядної або дворядної кустовим схемами в даний час виготовляються всі щитові агрегатні кріплення механізовані. З технологічної послідовності пересування секцій всі кріплення можна розділити за способом і послідовності переміщення. По способу переміщення агрегатні кріплення механізовані можна розділити на фронтальні (пересуваються відразу по всій довжині лави на ширину знімається смуги вугілля) і флангові (пересуваються хвилею від відкаточного до вентиляційного штреку). Послідовність переміщення секцій кріплення може бути одна за одною (послідовний), шахової і групової. У сучасних механізованих комплексах з узкозахватным очисних комбайном найбільшого поширення набула послідовна схема переміщення секцій кріплення. Шахове і групове переміщення секцій кріплення частіше застосовується при стругової виїмці або при застосуванні фронтальних кріплень.
Однорядная Двухрядная
Одностоечная Рамная
Кустовая
Читайте також:
|
||||||||
|