Акціонерне товариство пред’явило позов до кооперативу про стягнення неустойки за недопоставку рідкого скла. Кооператив не заперечував факту невиконання договірних зобов’язань, однак просив звільнити його від відповідальності, оскільки його партнери, в свою чергу, не поставили йому необхідного для виробництва скла силікату натрію.
При розгляді справи господарський суд встановив, що основні виробники силікату натрію були визнані банкрутами і припинили свою діяльність. Тому кооператив був позбавлений можливості придбати необхідну сировину для виготовлення скла в обсязі, передбаченому договором між АТ і кооперативом. Враховуючи цю обставину, господарський суд відмовив АТ у задоволенні позовних вимог
Чи правильне рішення виніс господарський суд?
Завдання 5
Учаснику ВВВ П. на будівлю будинку була видана банком позика у розмірі 20000 грн. на 3 роки. При отриманні позики було укладено правочин поруки, згідно з якою родич позивача К. зобов‘язувався у разі невиконаня П. свого зобов‘язання, виплатити гроші. Після смерті П. банк звернувся до К. з позовом про стягнення 10000 грн., які позивач не виплатив. Банк стверджував, що К. є поручителем П. і він повинен сплатити гроші. Відповідач проти позову заперечував, посилаючись на те, що згідно з ст.554 ЦК України він повинен нести відповідальність з померлим по своєчасному поверненню позики, але у П. є син, який є спадкоємцем його майна. Особа, яка є спадкоємцем, відповідає по боргам спадкодавця, тобто повернути останню частину боргу повинен син П. Сам К. не є спадкоємцем П. і тому спадщину після П. не приймав.
Який вид цивільно-правової відповідальності несуть позивач та поручитель перед кредитором? Вирішите справу.