Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Визначення поняття та цілі використання митної вартості товарів

План

Вступ

1. Визначення поняття та цілі використання митної вартості товарів.

2. Процедура та характеристика методів визначення митної вартості товарів.

3. Заявлення митної вартості.

4. Контроль правильності визначення митної вартості.

5. Коригування митної вартості товарів.

Література:

1. Митний кодекс України (ВРУ від 13 березня 2012 року N 4495-VI, Р.111 гл.8 ст.49-56, гл.9 ст.57-64, гл.10 ст.65-66).

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. N 446 «Про затвердження Порядку включення суми роялті та інших ліцензійних платежів до ціни, що фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, під час визначення їх митної вартості».

4. Постанова Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. N 450 «Питання, пов'язані із застосуванням митних декларацій».

6. Наказ Міністерства фінансів України від 24.05.2012 № 599 «Про затвердження Форми декларації митної вартості та Правил її заповнення (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 червня 2012 р. за N 984/21296) («Офіційний вісник України» від 20.07.2012 № 52).

7. Наказ Міністерства фінансів України від 24.05.2012 № 598 «Про затвердження форми рішення про коригування митної вартості товарів, Правил заповнення рішення про коригування митної вартості товарів та Переліку додаткових складових до ціни договору» (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01 червня 2012 р. за N 883/21195)(Офіційний вісник України від 03.08.2012 N 56).

9. Наказ Держмитслужби України №362 від 13.07.12 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо роботи посадових осіб митних органів з аналізу, виявлення та оцінки ризиків при здійсненні контролю правильності визначення митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України»

12. Наказ Міністерства фінансів України від 30.05.2012 N 651 Про затвердження Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 серпня 2012 р. за N 1372/21684).

 

Вступ.

Митна вартість товарів – одна з головних категорій митної справи, оскільки митна вартість товарів є базою оподаткування товарів, а вибір методів оцінки товару може зумовити зміну в розмірі їх надходження.

Проте, правильне визначення митної вартості має важливе значення, не тільки для нарахування митних платежів, але для інших цілей встановлених ст.50 «Цілі використання відомостей про митну вартість товарів» Митного кодексу України.

Крім того, вміле застосування діючих правових актів, що регулюють питання визначення, заявлення та контролю митної вартості, важлива галузь роботи для створення рівних умов для всіх учасників ринку торгівлі.

Національне законодавство про визначення митної вартості товарів базується на міжнародно визнаних положеннях, а семе на положеннях Угоди про застосування статті VII Генеральної угоди з тарифів та торгівлі (далі – Угода).

Основним документом, що регламентує питання визначення, декларування та контролю митної вартості є Митний кодекс розділ ІІІ «Митна вартість товарів та методи її визначення», а також нормативні акт, що набули чинності на виконання ч.10 ст.52, ч.3 ст.55 та абз.3 п.3) ч.10 ст.58, відповідно:

-наказ Мінфіну від 24.05.2012 №599 Про затвердження Форми декларації митної вартості, Правил її заповнення ( наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 червня 2012 р. за N 984/21296, надруковано в Офіційний вісник України» від 20.07.2012 № 52);

-наказ Мінфіну від 24.05.2012 № 598, Про затвердження форми рішення про коригування митної вартості товарів, Правила заповнення рішення про коригування митної вартості товарів та Перелік додаткових складових до ціни договору» (наказ ареєстровано в Міністерстві юстиції України 01 червня 2012 р. за N 883/21195, опубліковано в Офіційний вісник України від 03.08.2012 N 56);

-постанова Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. N 446 Про затвердження Порядку включення суми роялті та інших ліцензійних платежів до ціни, що фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, під час визначення їх митної вартості.

Положення Кодексу та зазначених нормативних актів застосовують як декларанти при визначенні та заявленні митної вартості, так і митні органи при здійсненні її контролю та прийнятті рішення.

Визначення поняття та цілі використання митної вартості товарів

Поняття митна вартість товарів та цілі для яких вона використовується затверджені в ст.49, 50,51, 58 та 65, 66 Митного кодексу.

Статтею 49 Митного Кодексу встановлено:

Митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари

 

В розумінні ч.5 ст.58 Кодексу: цiна, що була фактично сплачена або пiдлягає сплатi, - це загальна сума всiх платежiв, якi були здiйсненi або повиннi бути здiйсненi покупцем оцiнюваних товарiв продавцю або на користь продавця через третiх осiб та/або на пов'язаних iз продавцем осiб для виконання зобов'язань продавця.

Цілі використання відомостей про митну вартість, затверджені ст.50 Кодексу:

Відомості про митну вартість товарів використовується для: 1) нарахування митних платежів; 2) застосування інших заходів державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності України; 3) ведення митної статистики; 4) розрахунку податкового зобов’язання, визначеного за результатами документальної перевірки.

Необхідно звернути увагу, що положення про визначення митної вартості згідно Угоди про застосування ст.VII ГАТТ 1994 року, стосуються імпортних товарів:

Митна вартість імпортних товарів є контрактною, тобто фактично сплаченою ціною або такою, що підлягає сплаті за товари, якщо вони продаються на експорт до країни імпорту. При чому в Угоді митна вартість імпортних товарів означає вартість товарів для цілей стягнення адвалерних мит на імпортні товари.

Тому в Митному кодексі України, передбачено розмежування визначення понять «митна вартість товарів» в залежності від митного режиму.

Так, ч.4 ст.58 Кодексу, затверджено:

Митною вартістю товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до режиму імпорту,є ціна, що фактично сплачена або підлягає сплаті за товари, якщо вони продаються на експорт в Україну, скорегована в разі потреби з урахуванням частини десятої статті 58 Кодексу (тобто з врахуванням складових митної вартості)

 

Згідно ч.1 ст. 65 та 66 Кодексу:

Митною вартістю товарів, -що ввозяться в Україну відповідно до митних режимів, відмінних від режиму імпорту; -що вивозяться за межі митної території України є ціна товару, зазначена у рахунку-фактурі чи рахунку-проформі

Від митного режиму переміщення товару залежить процедура (порядок) визначення митної вартості товарів.

 


Читайте також:

  1. CMM. Визначення моделі зрілості.
  2. I визначення впливу окремих факторів
  3. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
  4. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  5. II. Поняття соціального процесу.
  6. IV. Вартість знака для товарів і послуг та фірмового найменування
  7. Ocнoвнi визначення здоров'я
  8. S Визначення оптимального темпу роботи з урахуванням динаміки наростання втоми.
  9. V теорія граничної корисності визначає вартість товарів ступенем корисності останньої одиниці товару для споживача.
  10. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  11. VII. За видами товарів і послуг
  12. VII. Поняття про рану, рановий процес, види загоювання ран




Переглядів: 1474

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Формування та зміна організаційної культури | Процедура та характеристика методів визначення митної вартості товарів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.