Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 16. УКРАЇНА І СВІТОВИЙ ПОЛІТИЧНИЙ ПРОЦЕС

 

Політичні процеси. Політична діяльність. Політичний процес: система детермінації. Визначення політичного процесу, його об'єкти і суб’єкти. Структура політичного процесу. Парцелярні та глобальні процеси. Еволюційні та революційні процеси. Міжнародний політичний процес. Функціональний зміст політичного процесу, його основні стадії. Революція та реформа. Повстання, бунт, путч. Політична криза, політична кампанія. Пряма дія в політиці.

Світовий політичний процес. Діалектика загально цивілізаційного, державнонаціонального та регіонального. Сутність понять "світова політика", "міжнародні відносини". Природа міжнародної політики і міжнародних відносин. Міжнародні відносини як явище політики. Складові міжнародних відносин. Світова політика як складна і суперечлива система міжнародних відносин та процес їх урегулювання. Діалектика внутрішньої та зовнішньої політики. Критерії класифікації форм та видів міжнародних відносин.

Основні тенденції розвитку сучасної світової політики. Співробітництво та взаємозалежність як чинник міжнародного життя. Взаємовідношення національних та загальнолюдських інтересів. Процеси інтеграції та дезінтеграції у системі міжнародних відносин. "Баланс сил" та "баланс інтересів" у світовій політиці. Проблеми формування колективної безпеки. Роль ООН та інших міжнародних організацій у забезпеченні миру, безпеки, консенсусу.

Україна – суб'єкт міжнародної політики. Історична природність самоствердження України. Місце України у сучасному геополітичному просторі. Політичні чинники входження України до міжнародних структур. Національні інтереси України та система пріоритетів. Структура та зміст поняття "національний інтерес". Основні чинники національних інтересів. Система класифікації інтересів суб'єктів міжнародних відносин. Типи, види, форми і сфери інтересів. Національний інтерес та проблема національної безпеки України. Основні напрямки і пріоритети зовнішньополітичної діяльності української держави.

Україна в геополітичній стратегії світового співтовариства. Геополітичне становище України. Суперечності геополітичного визначення. На межі цивілізацій. Стратегія вибору пріоритетів та стратегічних партнерів. Україна; від об'єкта до суб'єкта світової політики. Геополітична легітимація ролі України у новому світовому порядку. Національні інтереси України та можливі наслідки її інтеграції в єдиний Євразійський простір. Євразійський синдром у пошуках стратегії відносин із Заходом. Українсько-російські відносини та політика Заходу. Силові комбінації нового Євразійського простору. Проблеми імперії. Політика Росії стосовно України. Російське питання як дестабілізуючий чинник. Міф про слов'янську ідею, про слов'янську єдність. Сучасний "панславізм". Проблема національної безпеки України. Конфлікт чи співробітництво. Демократія як механізм геополітики.

 


Читайте також:

  1. CMM. Групи ключових процесів
  2. CMM: зрілість організацій і процесів
  3. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  4. I. Україна з найдавніших часів до початку XX ст.
  5. II. Поняття соціального процесу.
  6. ISO 15504. Процес атестації
  7. IV. План навчального процесу.
  8. Iзобаричний процес
  9. Iзотермiчний процес
  10. Iзохоричний процес
  11. Microsoft Excel кестелік процессоры
  12. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.




Переглядів: 598

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 15. ПОЛІТИЧНІ КОНФЛІКТИ | Тема 17. ВИБОРИ ТА ВИБОРЧІ СИСТЕМИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.