Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розвиток валютного ринку

З розширенням міжнародних зв'язків, інтенсифікацією торгівлі виникає гостра потреба в заміні однієї валюти на іншу. Вирішення цієї проблеми взяла на себе біржова торгівля. Перші спроби організації такої торгівлі були здійснені в Лондоні, який і до цього часу залишився провідним центром світового валютного ринку. Валютна торгівля сьогодні здійснюється на багатьох біржах США, в Європі і інших регіонах світу.

Світовий валютний ринок здійснює в основному торгівлю спотовими і форвардними контрактами. Операції на цьому ринку, як правило, здійснюється по телефону і включають всі доступні угоди по обміну валюти однієї країни на валюту іншої. При спотових угодах на іноземну валюту розрахунки здійснюються протягом двох днів. Операції спот використовуються для того, щоб задовольнити біжучий попит, і для розрахунків між банками протягом двох днів. Спотові операції включають все: від купівлі валюти туристами до купівлі іноземної валюти транснаціональними корпораціями з метою розрахунків за імпорт обладнання.

Протягом майже піввіку долар США зберігає панівне становище на світовому валютному ринку, і в більшості випадків валютні дилери котирують ринок кількістю іноземної валюти за один долар США. На міжбанківському валютному ринку широкого розмаху набули форвардні угоди, що передбачають поставку валюти в певний період в майбутньому. Більшість банків, котрі мають справу з іноземною валютою, укладають угоди з клієнтами по продажу і купівлі будя-якої кількості валюти на визначену дату в майбутньому, що влаштовує клієнта. Цей форвардний ринок є складовою міжбанківського, який включає також і угоди-спот серед банків і серйозних клієнтів. Операції форварду на валютному ринку подібні до таких же операцій з фізичним товаром.

Це угоди за дорученням клієнта за його рахунок, який вимагає певної кількості валюти по визначеному курсу і на вказану дату. На валютних ринках основними учасниками виступають міжнародні і національні фінансові структури.

Національні банки країн виходять на валютний ринок для вдосконалення розрахунків між собою, здійснення платежів за державни-им боргами, а також для підтримки валютного курсу за допомогою валютних інтервенцій. Комерційні й інвестиційні банки працюють на цьому ринку як за дорученням клієнтів, так і самостійно, намагаючись отримати прибуток на зміні валютного курсу. Сектор капіталу, що включає інвесторів і спекулянтів, використовує валютний ринок для розрахунків і платежів при купівлі або продажу товарів, послуг, активів за кордоном і для спекулятивних операцій. Подібно до інших цін обмінні курси різних країн визначаються співвідношенням попиту і пропозиції. На обмінний курс впливають такі фактори, як стан платіжного балансу, політика уряду і національного банку, ринкові очікування відносно політичної і економічної ситуації в тій чи іншій країні. В певних випадках діють і сезонні фактори. Так, попит на валюту буде високим в період різкого зростання експорту з цієї країни, оскільки іноземним покупцям необхідна валюта для оплати товару. Аналогічне зростання імпорту негативно вплине на обмінний курс.

У країнах з високим рівнем розвитку туризму надходження валюти часто залежить навіть від погодних умов. Міжбанківський форвардний валютний ринок, природно, є конкурентом ф'ючерсного валютного ринку. Наявність ефективного форвардного ринку стримує розвиток ф'ючерсного, тому при здійсненні ф'ючерсних контрактів необхідне обов'язкове внесення гарантійної застави і виплати комісійних витрат. Крім того, валютні ф'ючерсні контракти мають стандартні місяці поставки і стандартні обсяги контракту. Практично неможливо, щоб окремі зобов'язання експортерів та імпортерів на ринку наявної валюти точно відповідали умовам ф'ючерсного ринку. В той же час на форвардному ринку дилери приймають зобов'язання на будь-який час і на будь-яку суму.

У практичній роботі валютні дилери віддають перевагу тримі-

сяйному найактивнішому форвардному ринку, не ризикуючи працювати з шестимісячним менш активним ф'ючерсним ринком. Ці незначні переваги поки що стримують розвиток ф'ючерсного валютного ринку в нашій країні.


Читайте також:

  1. I етап. Аналіз впливу типів ринку на цінову політику.
  2. II. Найважливіші проблеми, що визначають розвиток місцевого самоврядування і є спільними для будь-яких урядових систем.
  3. II. Розвиток математичних знань учнів.
  4. II. Розвиток математичних знань.
  5. II. Розвиток математичних знань.
  6. II. Розвиток математичних знань.
  7. II. Розвиток математичних знань.
  8. II. Розвиток математичних знань.
  9. II. Розвиток математичних знань.
  10. II. Розвиток математичних знань.
  11. II. Розвиток математичних знань.
  12. II. Розвиток математичних знань.




Переглядів: 300

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
РОЗДІЛ 13 | Організація валютної біржі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.