1. За гіпсометричною та тематичними картами, фондовими та літературними джерелами(використовуючи додатки)побудувати ландшафтний профіль для ключової ділянки, що розташована у межах П’ятничанського лісопарку.
Одним із методів польових досліджень при роботі в польових умовах є ландшафтне профілювання. Цей метод особливо зручний там, де ландшафтні комплекси мають закономірне лінійне або смугасте поширення. Наприклад, яружно-балкові системи, долини річок, горбисто-пасмові місцевості та інші території. Профілюванням користуються практично всі галузеві географічні науки: геоморфологія, геологія, гідрологія, кліматологія тощо. Проте, ландшафтний профіль є комплексним. На ньому відображаються:
· геолого-геоморфологічна будова;
· ґрунтовий покрив;
· рослинність;
· глибина залягання ґрунтових вод;
· мікрокліматичні або кліматичні характеристики тощо.
Як правило, до профілю складається матрична легенда, де на рівні певних типологічних одиниць виділяються ландшафтні комплекси по профілю і наводяться їх характеристики.
При побудові ландшафтного профілю за основу беруть гіпсометричний профіль. При підготовці основи вертикальний масштаб беруть більшим, ніж горизонтальний. Тому рельєф на профілі має більш виразне зображення. Але при цьому схили зображаються крутішими, ніж у природі.