Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Утримання і поточний ремонт земляного полотна і водовідвідних споруд.

Утримання смуги відводу

4.2.1. Роботи з утримання смуги відводу мають за мету підтримувати її в чистоті, забезпечувати водовідвід, проводити роботи з протипожежних ходів, підтримувати розташовані в її межах літні шляхи, а також організовані з'їзди з дороги в належному стані, вести догляд за декоративними, снігозахисними, протиерозійними насадженнями.

4.2.2. Бур'яни на смузі відводу скошують до періоду цвітіння. Хімічні засоби (гербіциди) призначаються і застосовуються за дозволом районної санепідемстанції. Кущі, розташовані поблизу дороги, які можуть викликати снігові заноси, а також обмежують видимість (в плані і бокову), вирубують.

4.2.3. Примикання, перехрестя залізничних, автомобільних доріг і інших комунікацій з діючими автомобільними дорогами, а також прокладання повітряних мереж, підземних кабелів і трубопроводів різного призначення на смузі відводу виконують згідно з вимогами діючих нормативів після узгодження проектної документації із відповідними дорожньо-експлуатаційними організаціями та Державтоінспекцією МВС України.

4.3.1. Роботи з утримання і поточного ремонту земляного полотна спрямовані на збереження його поздовжнього та поперечного профілю, постійне підтримування у робочому стані різноманітних водоприймальних, водопровідних і водопропускних пристроїв, що забезпечує належну надійність земляного полотна, узбіч і укосів. Особливу увагу дорожньо-експлуатаційна служба повинна приділяти ділянкам з несприятливими грунтово- і гідрологічними умовами і, особливо, на пучинонебезпечних місцях, на болотах і у місцевостях з штучним зрошенням.

4.3.2. Головними вимогами по утриманню і поточному ремонту за періодами року є:

- у весняний період необхідно уникати і максимально знижувати перезволоження грунтів земляного полотна талими і грунтовими водами;

- у літній період необхідно виконувати роботи по догляду і ремонту конструктивних елементів земляного полотна (узбіччя, укоси, водовідвід), усуванню незначних деформацій і пошкоджень;

- в осінній період необхідно попереджувати перезволоження земляного полотна атмосферними опадами.

4.3.3. Весняний період особливо відзначається несприятливим впливом природних факторів, в результаті чого виникають умови, які сприяють максимальному зволоженню земляного полотна.

Дорожньо-експлуатаційна служба повинна своєчасно виявляти місця застою води, замулення, проводити очистку узбіч від снігу та льоду, виконувати роботи, що забезпечують швидкий відвід талих вод, своєчасно видаляючи невеликі перешкоди і зруйнування, що заважають стоку. Додатково на узбіччях влаштовують поперечні дренажі, прорізи завширшки 0,25 - 0,5 м, що забезпечує швидкий відвід води при розмерзанні грунту під дорожнім одягом і на узбіччях.

Прорізи виконують на глибину дорожнього одягу у вигляді шахівниці з відстанню між ними не більше 4 м, надаючи дну прорізу ухил не менше 40%о. Ці ділянки для забезпечення безпеки руху огороджують відповідними дорожніми знаками та огородженням.

На укосах виїмок, які мають вихід грунтових вод, доцільно проводити очистку їх поверхні від снігу з видаленням за межі виїмки. Сніг необхідно видалити також з поверхні укосів, особливо з північного боку.

В кінці весняного періоду, коли грунт підсохне, виконують такі роботи:

а) засипку грунтом окремих вибоїв, колій і інших пошкоджень на поверхні узбіч;

б) заповнення грунтом промоїн, ям і провалів на укосах насипів і виїмок;

в) планування і ущільнення грунтів узбіч;

г) планування укосів насипів і виїмок для усунення невеликих пошкоджень;

е) відновлення пошкодженого покрову укосів і узбіч (якщо вони укріплені травою).

На укріплених узбіччях при відновленні деформованих ділянок застосовують матеріали, аналогічні тим, які застосовувались для їх укріплення.

Грунтові узбіччя, які складаються з важкосуглинистих грунтів, доцільно зміцнювати піщаним грунтом.

4.3.4. У літній період виконують роботи по скошуванню трав і дрібної порості на узбіччях, укосах, водовідвідних канавах і смузі відводу, забезпечують умови швидкого стоку води у подальший осінній період. До початку інтенсивних осінніх атмосферних опадів вся система дренажу і водовідводу повинна знаходитись у робочому стані, укоси і узбіччя повинні мати рівну поверхню і похили, які визначаються місцевими грунтовими і кліматичними умовами. Бокові нагірні водовідвідні канави і лотки поблизу пучинонебезпечних ділянок до закінчення літнього періоду повинні бути ретельно очищені і при необхідності заглиблені.

4.3.5. В осінній період дорожньо-експлуатаційна служба повинна слідкувати за роботою дренажної і водовідвідної систем, своєчасно очищати їх від замулювання і засмічування. Перед замерзанням грунту незакріпленні узбіччя треба спрофілювати, щоб у зимовий період була змога ефективно виконувати їх очистку від снігу, а у весняний період забезпечувати належний водовідвід. У складних грунтових і кліматичних умовах, особливо на ділянках доріг, схильних до виникнення пучин, в осінній період треба забороняти з'їзд транспортних засобів на незакріплені узбіччя. У цей період, як і весною, дорожньо-експлуатаційна служба повинна забороняти використання притрасових резервів для прогону чи вигону свійських тварин.


Читайте також:

  1. Аналіз комплексних статей витрат: витрат на утримання та експлуатацію устаткуван­ня, цехові, загальногосподарські, поза виробничі витрати.
  2. Безпека під час обслуговування і ремонту автомобілей.
  3. Благоустрій та утримання території населених пунктів.
  4. Варіантне проектування технології зведення будівель та споруд.
  5. Верхове обстеження, регулювання і ремонт контактної підвіски
  6. Верхове обстеження, регулювання і ремонт контактної підвіски
  7. Видатки на утримання органів державного управління, органів місцевої влади та місцевого самоврядування.
  8. Види і методи проведення ремонтів автомобілів
  9. Види ремонту
  10. Види технічного обслуговування і ремонту автомобілів
  11. Види технічного обслуговування і ремонту вагонів.
  12. Вилучення строкових вкладів відбувається шляхом переказу грошей на поточний (картковий) рахунок або готівкою із каси банку.




Переглядів: 1634

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальні положення. | Утримання і поточний ремонт бруківок.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.