Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Система судів загальної юрисдикції України, Верховний Суд України.

Суд — орган державної влади, який розглядає цивільні, кримі-нальні і інші справи на підставі чинного законодавства і відповідно до встановлених процесуальних норм. Судова система України — сукупність всіх взаємодіючих між собою судових установ.

Відповідно до розділу VIII Конституції України система судів загальної юрисдикції будується виходячи з принципів територіальності і спеціалізації.

Принцип територіальності означає, що суди фундирувалися і діють в межах адміністративно-територіальних одиниць (Автономна Республіка Крим, області, міста Київ і Севастополь, райони і т.д.).

Принцип спеціалізації передбачає спеціалізацію суддів і організацію відповідних структур для розгляду кримінальних, цивільних, господ-дарських, адміністративних, сімейних і інших справ, передбачених законом.

Виходячи з принципу спеціалізації, в системі судів загальної юрисдикції слід виділити суди спеціальної юрисдикції (спеціалізовані суди): господарські суди і військові суди. Господарські суди розглядають виключно господарські суперечки між юридичними особами, юридичними особами і державою. Військові суди розглядають кримінальні справи, обвинуваченими в яких є військовослужбовці, а також справи, пов'язані з соціальним захистом військовослужбовців.

Систему судів загальної юрисдикції складають місцеві суди, апеляційні суди, вищі спеціалізовані суди, Верховний Суд України.

Місцеві судидіють у межах району, міста (окрім міст районного підпорядкування), району міста, декількох районів або району і міста одночасно. До місцевих суден по статусу прирівнюються військові суди гарнізонів і господарські суди Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя. До складу місцевого суду входить не менше трьох суддів. Місцевий суд розглядає як суд першої інстанції, а також за знов відкритими обставинами, цивільні, господарські, адміністративні, кримінальні та інші справи. У передбачених законом випадках місцевий суд розглядає справи про адміністративні правопорушення. Місцевий суд вивчає також і узагальнює судову практику, здійснює інші повнова-ження, надані йому законом.

Апеляційні судидіють в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі. До ним прирівнюються військові суди регіонів і Військово-морських Сил.

Апеляційні суди складаються з суддів і народних засідателів. Судді апеляційних суден обираються Верховною Радою України безстроково або призначаються Президентом України в межах п'ятирічного терміну.

Народні засідателі цих суден обираються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими радами, на території яких знаходиться відповідний суд, строком на п'ять років.

У апеляційному суді розпорядженням голови цього суду можуть затверджуватися судові палати, які очолюються заступниками голови суду. Судові палати утворюються для розгляду справ в апеляційному порядку і для розгляду справ по першій інстанції.

Голова суду і заступники голови суду обираються загальними зборами відповідного суду з складу суддів апеляційного суду відповідно кількості судових палат суду. У разі відсутності судових палат обирається тільки заступник голови суду. Апеляційні суди діють як суди апеляційної інстанції щодо рішень місцевих суден, як суди першої інстанції у адміністративних, кримінальних і цивільних справах віднесених законом до їх підсудності, а також переглядає справи у зв'язку з обставинами, що знов відкрилися. Вони також вивчають і узагальнюють судову практику і здійснюють інші повноваження, надані їм законом.

Вищі спеціалізовані суди є найвищими судовими органами спеціалізованих суден. В даний час до вищих спеціалізованих суден відноситься тільки Вищий господарський суд України. У стадії формування знаходиться Вищий адміністративний суд України. Вищі спеціалізовані суди повинні діяти як касаційна інстанція щодо рішень місцевих і апеляційних суден, а у випадках, передбачених законом, як суди апеляційної інстанції щодо рішень апеляційних суден, створених як суди першої інстанції, а також переглядають справи за обставинами, що знов відкрилися. Окрім цього, дані суди вивчають і узагальнюють судову практику, дають рекомендаційні роз'яснення з питань застосування законодавства.

Найвищим судовим органом України єВерховний Суд України.Судді Верховного Суду України обираються Верховною Радою України безстроково. Одним з головних завдань Верховного Суду України є здійснення нагляду за судовою діяльністю судів республіки.

Верховний Суд України володіє наступними повноваженнями:

1) в межах своїх повноважень переглядає в касаційному порядку рішення судів загальної юрисдикції і справи за обставинами, що знов відкрилися, в порядку, встановленому процесуальним законом, а також розглядає справи, віднесені до його компетенції Конституцією і законами України;

2) вивчає і узагальнює судову практику, аналізує судову статистику і дає роз'яснення судам з питань застосування законодавства, які виникають при розгляді судових справ;

3) вирішує в межах своїх повноважень питання, що випливають з міжнародних договорів України;

4) здійснює інші повноваження, надані йому законом.

Для організації роботи по розгляду і перегляду справ, не віднесених до підсудності вищих спеціалізованих суден, у Верховному Суді України діють судові палати. Судові палати Верховного Суду України також вивчають і узагальнюють судову практику, аналізують судову статистику і здійснюють інші повноваження, надані їм законом.

У складі Верховного Суду України утворюється Пленум Верховного Суду України. У засіданнях Пленуму беруть участь Генеральний проку-рор України, Міністр юстиції України. Участь Генерального прокурора в засіданнях є обов'язковою. Пленум Верховного Суду України розглядає питання, віднесені до повноважень Верховного Суду України Конституцією України і законами України; розглядає матеріали узагалі-нення судової практики і судової статистики і дає роз'яснення судам з питань застосування законодавства; затверджує чисельний і персо-нальний склад судових палат, обирає Голову Верховного Суду України, його першого заступника, заступників Голови — голів судових палат, їх заступників і секретаря Пленуму і ін.

Для розгляду організаційних питань роботи Верховного Суду України утворюється президія Верховного Суду України. У його склад входять Голова Верховного Суду України, його заступники і судді, кількісний склад яких визначається Пленумом Верховного Суду України.


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  3. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  4. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  5. V. Систематизація і узагальнення нових знань, умінь і навичок
  6. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  7. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  8. VI. Узагальнення та систематизація знань
  9. VII. Закріплення нового матеріалу і систематизація знань.
  10. А/. Верховна Рада України.
  11. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  12. Автоматизована система ведення державного земельного кадастру




Переглядів: 1120

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Конституційний Суд України. | Поняття правоохоронної діяльності України.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.