Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ВИСНОВОК

Властивості гладких м’язів, їх функції.

ВИСНОВОК

до п’ятого питання:

Таким чином, синапс є функціональним з'єднанням між нервової клітиною і іншими клітинами, зокрема м’язовими. Він складається з трьох основних елементів: пресинаптичної мембрани, постсинаптичної мембрани і синаптичної щілини.

Гладкі м'язи утворюють стінки (м'язовий шар) внутрішніх органів і кровоносних судин. У міофібрилах гладких м'язів немає поперечної смугастості. Це обумовлено хаотичним розташуванням скорочувальних білків. Волокна гладких м'язів відносно коротше. Гладкі м'язи складаються з веретеноподібних одноядерних м'язових клітин. Розрізняють мультіунітарні і унітарні гладкі м'язи. Мультіунітарні м'язи функціонують незалежно один від одного, і кожне волокно може бути іннервовано окремим нервовим закінченням (приклад, війковий м'яз ока). В унітарних м'язів волокна настільки тісно переплітаються, що їх мембрани можуть зливатися, утворюючи електричні контакти (нексуси). При подразненні одного волокна за рахунок цих контактів ПД швидко поширюються на сусідні волокна.

Гладкі м'язи менш збудливі, ніж поперечносмугасті. Порушення по ним розповсюджується з невеликою швидкістю – 2-15 см/с. Збудження в гладких м'язах може передаватися з одного волокна на інше, на відміну від нервових волокон і волокон поперечносмугастих м'язів.

Скорочення гладкої мускулатури відбувається більш повільно і тривало.

Рефрактерний період в гладких м'язах більш тривалий, ніж в скелетних.

Важливою властивістю гладкою м'язи є її велика пластичність, тобто здатність зберігати додану розтяганням довжину без зміни напруги. Дана властивість має істотне значення, так як деякі органи черевної порожнини (матка, сечовий міхур, жовчний міхур) іноді значно розтягуються.

Характерною особливістю гладких м'язів є їх здатність до автоматичної діяльності, яка забезпечується нервовими елементами, закладеними в стінках гладком'язових органів.

Адекватним подразником для гладких м'язів є їх швидке і сильне розтягування, що має велике значення для функціонування багатьох гладком'язових органів (сечовід, кишечник та інші порожнисті органи)

Особливістю гладких м'язів є також їх висока чутливість до деяких біологічно активним речовинам (ацетилхолін, адреналін, норадреналін, серотонін та ін).

Гладкі м'язи іннервуються симпатичними і парасимпатичними вегетативними нервами, які, як правило, мають протилежний вплив на їх функціональний стан.

 

до шостого питання:

Таким чином, не посмуговані м’язи розташовані у стінках внутрішніх органів, судин, шкіри. З фізіологічної точки зору їх поділяють на мультіунітарні гладкі м’язи, які функціонують ізольовано, незалежно друг від друга, та унітарні гладкі м’язи. Їх мембрани місцями тісно прилягають одна до одної, утворюючи вставні диски, або нексуси, які мають низький електричний опір. Завдяки цьому окремі клітини об’єднуються, утворюючи функціональний синцитій.

Скорочення не посмугованих м’язів відрізняється високою економністю порівняно зі скелетними м’язами, що забезпечує можливість тривалих скорочень без розвитку втоми.


Читайте також:

  1. IV. Висновок
  2. IV. Висновок
  3. Аудиторський висновок
  4. Аудиторський висновок, у якому робиться відмова від надання висновку аудитора
  5. Аудиторський висновок, у якому робиться відмова від надання висновку аудитора
  6. Безумовно-позитивний висновок
  7. Висновок
  8. ВИСНОВОК
  9. ВИСНОВОК
  10. Висновок
  11. Висновок
  12. Висновок




Переглядів: 854

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Будова та функції нервово-м’язового синапсу. | Нейрон і нейроглія як структурно-функціональні одиниці ЦНС. Нейронні ланцюги, нервові центри.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.