Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Система аграрного права.

Система (структура) аграрного права як галузі – це науково обґрунтоване, логічно послідовне розміщення аграрно-правових інститутів, нормами яких регулюються суспільні аграрні відносини суб’єктів аграрного підприємництва всіх форм власності.Найважливішими з них є:

Інститут права членства в юридичних особах.Правові норми цього інституту регулюють організаційно-правові відносини, пов’язані з умовами і порядком вступу у члени сільськогосподарських підприємств (товариств, сільськогосподарських кооперативів та ін.) та виходом із них.

Інститут права власності на землю, який сформувався в результаті здійснення земельної та аграрної реформи. У системі наукових досліджень інституту права власності на землю особливе місце займає теоретичний аналіз об’єктів і суб’єктів права приватної власності на землю сільськогосподарського призначення. У цьому контексті велике значення має наукове з’ясування понять земель взагалі, земельної ділянки, та земель сільськогосподарського призначення зокрема, як особливого об’єкту правової регламентації.

Слід погодитися з О.О.Погрібним, який вважає, що комплексну земельно-аграрну природу має і новий правовий інститут – паювання земель. Він був законодавчо започаткований ЗK України 1992 р. та широко задекларований кількома указами Президента України.

Право на земельну частку (пай) стосується переважно колишніх членів колективних сільськогосподарських підприємств і є похідним від права колективної власності на землі сільськогосподарського призначення. Воно є, по суті, основною формою набуття селянами права приватної власності на землі.

Інститут оренди землі. Норми цього інституту регулюють відносини щодо порядку й умов надання земельних ділянок в оренду.

Інститут корпоративного права. Правові норми, що регулюють цей інститут, пов’язані з умовами та порядком заснування господарських товариств різних організаційно-правових форм (АТ, ТОВ).

Інститут фермерського господарства, який включає норми права, що регулюють складний комплекс організаційно-управлінських, трудових, майнових, земельних, сімейних та інших відносин.

Інститут сільськогосподарської кооперації – норми права, які регулюють діяльність як виробничих, так і обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів.

Інститут правового становища особистих селянських господарств. Правовими нормами цього інституту визначається правовий статус суб’єкта особистих селянських господарств ведення приватного підсобного господарства.

Інститут аграрно-договірних відносин, норми якого забезпечують створення, фінансових та інших передумов для ефективної господарської діяльності аграрних товаровиробників.

Інститут пріоритетного соціального розвитку села, норми якого передбачають форми і методи державної підтримки сільського господарства, забезпечення нормальних соціально-економічних умов життя та праці селян.


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  3. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  4. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  5. V. Систематизація і узагальнення нових знань, умінь і навичок
  6. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  7. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  8. VI. Узагальнення та систематизація знань
  9. VII. Закріплення нового матеріалу і систематизація знань.
  10. А/. Фізичні особи як суб’єкти цивільного права.
  11. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  12. Автоматизована система ведення державного земельного кадастру




Переглядів: 464

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Принципи аграрного права України. | Поняття фермерського господарства та його правові ознаки.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.