Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розрахункова робота по визначенню показників ефективності відтворення та використання основних фондів.

Ознайомлення з процесами формування, відтворення та використання основних фондів на прикладі конкретного підприємства.

Теми

Завдання для самостійної роботи та поглибленого вивчення

 

 

Задача1. Визначити показники ефективності використання та відтворення основних фондів виходячи з того, що повна початкова вартість основних фондів на початок року становила 30 тис. грн. З 1 березня розрахункового року в експлуатацію введено основних фондів на суму 900 грн., а з 1 вересня вибуло основних фондів на суму 600 грн. Річний обсяг виконаних робіт 48 тис. грн. У найбільш навантаженій зміні в середньому зайнято 250 робітників. Сума зношення основних фондів на кінець року 11,4 тис. грн.

 

Задача 2. На підприємстві “Борис” вартість основних фондів на початок звітного року становила 8 458 тис. грн. З 1 травня того самого року виведено основних фондів на загальну суму 1 065 тис. грн., а з 1 листопада введено в дію нових основних фондів вартістю 1 280 тис. грн. Обсяг реалізованої продукції становив 10 468 тис. грн., а загальна чисельність працівників 260 чол. Розрахувати:

1) середньорічну вартість основних фондів; 2) фондовіддачу і фондомісткість; 3) фондоозброєність праці.

 

Задача 3. Визначити показники використання основних фондів (фондовіддачу, фондомісткість, фондоозброєність), якщо відомо, що середня вартість основних фондів становить 60250 грн., обсяг товарної продукції 70100 грн., середньоспискова чисельність 245 чоловік.

 

Задача 4. В цеху в наявності є 10 свердлильних верстатів, які придбані чотири роки тому за ціною 12 тис.грн. за одиницю. Нормативний строк служби цієї групи устаткування 5,2 року. Відновна вартість верстата 11 тис.грн. Розрахувати загальний коефіцієнт зношення верстатів.

 

Задача 5. Визначити показники використання основних фондів (фондовіддачу, фондомісткість, фондоозброєність), якщо відомо, що вартість основних фондів на початок року становить 690 тис.грн. У лютому буде введено основних фондів на 60 тис.грн., в липні – на 50 тис.грн. Обсяг випуску продукції становить 9500 тис.грн. Чисельність промислово-виробничого персоналу 794 чол.

 

Задача 6.Визначити коефіцієнт оновлення і вибуття в цілому і по кожній групі основних фондів, якщо відомі такі дані про наявність та рух основних фондів підприємства за звітний рік (таблиця).

  На початок звітного року, тис.грн. Надійшло у звітному році, тис.грн. Вибуло у звітному році, тис.грн. На кінець звітного року, тис.грн.
Всього основних виробничих фондів, у тому числі:        
будівлі - -
споруди
силове обладнання
робоче обладнання
інші основні фонди

 

Задача 7. Обчислити показники використання основних фондів і озброєності робітників основними фондами, а також коефіціент зношення основних фонів на кінець року, якщо відомо, що первісна вартість основних фондів на початок року 10 млн грн., на кінець року – 12,1 млн грн. Залишкова вартість основних фонів на кінець року – 11,3 млн грн. За звітний період валова продукція склала 25 млн грн., чисельність робітників у максимально тривалій зміні 3200 чоловік.

 

Задача 8. Визначити показники використання основних фондів, якщо відомо, що вартість основних фондів на початок року становила 53 млн.грн. В березні було введено основних фондів на 3,2 млн.грн., а в третьому кварталі на 21 млн.грн., в липні виведено основних фондів на 7,5 млн.грн., а в четвертому кварталі на 9 млн.грн.

Запланований обсяг випуску продукції становить 180 млн.грн, а чисельність промислово-виробничого персоналу становить 4060 чол.

 

Задача 9. Визначити середньорічну вартість основних фондів підприємства, коефіцієнти оновлення і вибуття основних фондів, якщо відомо, що вартість основних фондів на початок року становила 35 млн.грн., в лютому буде введено основних фондів на 240 тис.грн., в червні – виведено на 350 тис.грн., в ІІІ кварталі – введено на 400 тис.грн., в листопаді – виведено на 300 тис.грн., а з першого грудня – введено 150 тис. грн..

 


Читайте також:

  1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  2. IV. Практична робота.
  3. VI. Домашня робота.
  4. VI. Практична робота .
  5. VI. Практична робота .
  6. VI. Практична робота.
  7. VI. Практична робота.
  8. VI. Практична робота.
  9. VI. Практична робота.
  10. VI. Практична робота.
  11. VI. Практична робота.
  12. VI. Практична робота.




Переглядів: 2522

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Який метод амортизації дозволяє вирішити проблему заміни основних фондів з виникненням перевищення темпів морального зносу над темпами фізичного зносу? | Розрахункова робота по нарахуванню амортизації основних фондів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.