Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Практична робота № 20.

Тема: Приготування страв із макаронних виробів. Естетичне оформлення приготовлених страв, особливості подання їх до столу. Вимоги до якості готових страв. Сервірування святкового столу в народних традиціях.

Мета: -навчити: ознайомити з видами страв, приготованих з макаронних виробів, розширити знання щодо вимог до якості готових страв;

-розвити: навички з приготування борошняних виробів, вміння сервірувати стіл в народних традиціях;

-виховувати: акуратність, старанність, увагу, добродушне ставлення одного до іншого.

Обладнання: таблиця ПБП при користуванні електроплитою, гарячими рідинами, таблиця сервірування столу, різновиди макаронних страв та виробів.

Хід уроку.

 

 

 

Для локшини:
4 яйця
1 ст.л. холодної води
1 ст.л. олії
2,5-3 скл. борошна (залежатиме від борошна)
дрібка солі
1/4 ч.л. хмелі-сунелі (за бажанням)

Для соусу:
200мл вершків (20%)
150гр дрібно натертого твердого сиру
1/2 ч.л. суміші сушених тим'яну і майорану
сіль і перець за смаком

1. Змішати яйця з водою та олією, частинами додаючи просіяне борошно замісити туге тісто. Залишити на 30хв під рушником "відпочити".
2. Тісто розділити кілька частин, кожну частину розкатати в тоненький пласт 1-2мм (тісто, яке не розкачуєте залишайте під рушничком, щоб не пересихало, так само рекомендую накривати вже розкатані пласти)
3. Кожен пласт тіста нарізати тоненькими смужечками, розкласти їх на підносі або робочій поверхні (один із спогадів дитинства - коли дома робили домашню локшину - бабуся діставала з шафи великі лляні рушники, застеляла всі столи, дивани і обережно розкладала на них тонесеньку локшину - сушитися)
4. В широкій каструлі закипятити воду, посолити (зустрічала в книгах такі норми на 100гр сухих макаронних виробів - 1л води, 1/4ч.л. солі, а взагалі готую "на око" не відміряючи, іноді додаю в киплячу воду 1 ч.л. олії, щоб локшина не злипалася), всипати локшину і варити до готовності. Злити воду, до локшими додати за бажанням шматочок масла або ложечку оливкової олії і перемішати.
5. Для соусу: в ковшику розігріти вершки з травами, всипати сир і дуже ретельно розмішати до однорідності, доки сир весь не розплавиться. Додати сіль та перець за смаком.
6. Подавати локшину з соусом.

 

- Приготування страв з борошна. Приготування страв і виробів із різних видів тіста:прісного(вареники, галушки, млинці).

Тісто для вареників з пшеничного борошна (прісне).

Пшеничне борошно просіюють, насипають гіркою, посередині роблять заглиблення, в яке вливають холодну воду, проціджений розчин солі і цукру, додають сирі збиті яйця і замішують круте тісто Тісто місять доти, доки воно не набуде однорідної консистенції (готове тісто відстає від рук і стінок посуду). Після натискання пальцем на його поверхню ямочка вирівнюється. Тісто залишають на 30-40 хв., накривши серветкою або кришкою, для набухання клейковини і надання йому еластичності

Вареники можна формувати різними способами:

- Тісто розкачують завтовшки 1-1,5 мм, потім з нього вирізають варениці за допомогою виїмки, посередині варениці кладуть начинку, краї зліплюють. При цьому способі залишається багато тіста, яке швидко висихає і його знову треба переробляти.

- Тісто розробляють на валик діаметром 2-3 см, ріжуть його на шматочки, кожен обкачують у борошні і розкачують варениці до товщини 1-1,5 мм, потім формують вареники так само, як описано вище.

- Тісто розкачують завтовшки 1 -1,5 мм, ріжуть на смужки, потім на квадратики розміром 5х5 см. Начинку кладуть посередині квадратика і зліплюють два протилежні кінці у трикутник.

- Тісто розкачують у вигляді прямокутника завтовшки 1-1,5 мм, завширшки 10 см. На одну половину тіста на відстані 1 см від краю викладають начинку по всій довжині прямокутника на 6-7 см одна від одної. Краї змащують яйцем, накривають начинку другою половиною тіста і виїмкою вирізають вареники. Обрізки тіста з"єднують і повторно розкачують.

Галушки. - дуже поширена страва, що поряд з борщем стала символом української народної кухні. Галушки готували майже щодня, здебільшого на вечерю. Ця страва була досить легкою у приготуванні, надзвичайно поживною і дуже смакувала селянам, особливо після тяжкої й виснажливої праці у посівну, косовицю чи жнива. Говорили: "Галушки та лемішки, а хлібу перемішка". Галушки готували так: прісне тісто, замішане на воді або сироватці з яйцем, розкачували качалкою завтовшки 1-1,5 см. Різали тісто смугами завширшки 2-3 см, потім відщипували від кожної невеликі шматочки й кидали у підсолений окріп (чи кипляче молоко,м"ясну або овочеву юшку).

Це були "щипані" або "рвані" галушки. Часом від тіста шматочки не відривали, а відрізали ножем - "різані" галушки. Це вже була певною мірою перехідна форма до іншої страви - локшини. Тісто для галушок готували з різного борошна, найчастіше з пшеничного або пшенично-гречаного. Варені у воді галушки відціджували і заправляли засмажкою з цибулі на олії або салі. Варені на молоці чи у юшці їли разом з рідиною.

Галушки в"язкі (напівфабрикат). До просіяного борошна додають збиті яйця, розчин солі, молоко або воду, замішують прісне тісто, тугіше, ніж для вареників. Витримують 20-30 хв. для набухання клейковини (тісто буде краще розкачуватися). Тісто ділять на шматки, кладуть на стіл, посипаний борошном, розкачують шаром завтовшки 0,5-1 см, потім нарізують невеликими квадратиками розміром 3 х 3 см або 4х4 см.

Млинці — страва, що готується з дріжджового чи виготовленого з розпушувачем тіста на гарячій сковороді в розігрітому жирі. Млинці подають з різними закусками або начиненими. Млинці традиційні для української кухні і вживалися ще в дохристиянські часи.Млинці традиційно готуються на Масницю.Млинці можуть готуватися з пшеничного, кукурудзяного чи гречаного (гречаники) борошна або пшона чи манки. Млинці можуть бути начинені грибами, м'ясом, ягодами, сметаною, сиром, червоною ікрою тощо.

Начинені млинці називають налисниками.

 


Читайте також:

  1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  2. III. Практична частина.
  3. IV. Практична робота.
  4. IV. Практична частина
  5. VI. Домашня робота.
  6. VI. Практична робота .
  7. VI. Практична робота .
  8. VI. Практична робота.
  9. VI. Практична робота.
  10. VI. Практична робота.
  11. VI. Практична робота.
  12. VI. Практична робота.




Переглядів: 637

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вареники з картопляною начинкою | Млинці на швидку руку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.