Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Психологія інтимних відносин.

Психологічні питання інтимних стосунків, які ми розглядаємо тут в аудиторії, призначені для майбутніх юристів, людей вразливих, щиро вірять у постійність почуттів і сімейний шлюб. Для них ця інформація необхідна і корисна.

Молодим людям, у яких на рахунку повторні шлюби, шлюби з розрахунку, взаімодоговоренності або «ультрасучасні», для яких пройдено все і випробувано все, як кажуть, «пройшли вогонь, воду і мідні труби», подібна інформація не цікава, «не вражає», як іноді доводиться чути. Чи не про них мова.

Мова про правильний союз, чистий і гідний з людських позицій і моралі двох взаімолюбящіх людей, чоловіка і жінки. Прагнення до статевої близькості у яких пов'язане зі значними нашаруваннями еротичної фантазії, що безумовно потребує уваги, ласки і турботи про близького.

Нетактовність, невдалий жарт, неувага і холодність при статевій близькості - це, як правило, падіння статевої активності, зниження потенції і фригідність. Це, на жаль, може закріпитися у вигляді рефлексу. Статистика підтверджує це, тобто відбувається перший надлом психіки у одного з партнерів.

Величезне значення в інтимності мають так звані життєві дрібниці: меблі, колір стін, освітленість, чистота постільної білизни, одяг партнерів, аромат парфумів та ін., тобто все або майже все має задовольняти подружжя. Дрібниці не повинні гальмувати зближення двох люблячих людей.

Особливо важливим вважається підготовчий період, який повинен характеризуватися ласками, винахідливістю, витонченістю та увагою. На перших порах це цілком лягає на плечі чоловіків, чому - Ви зрозумієте трохи пізніше. Розглянемо кілька понять, пов'язаних із статевою близькістю.

Фази статевого акту - це психофізіологічний процес, властивий і характеризується для кожної людини індивідуально.

Статевий акт, або копуляція, як правило, складається з 4-х фаз:

Ø Лібідо (лат. libido - бажання) - статевий потяг;

Ø Ерекція (лат. exectio від erigere - підніматися) - статеве збудження;

Ø Еякуляція (лат. ejaculatio - викидання, виверження) - сім'явиверження;

Ø Оргазм (грец. orgasmos - переповнення, хтивість) - відчуття насолоди, хтивості в момент «піку» , найвищої точки статевого акту.

Існують і фактори, що діють на реакцію статевої сфери. Їх два.

Ø зовнішній вплив - це органи почуттів, завдяки яким здійснюються дотикові, слухові, зорові, нюхові сприйняття, в тому числі ерогенних зон;

Ø до внутрішніх впливів можна віднести нервові закінчення, закладені в простаті, задній уретрі, сіменному горбку, шийці матки, піхві, ендокринних залозах.

Вершина почуттів.

Гармонійність статевого акту пов'язана з циклічною зміною одних рефлекторних реакцій іншими, які спрямовані на основні його фази.

Після досягнення оптимального «піку» статевого потягу (лібідо) виникає новий стан - збудження статевих органів (ерекція), при максимальному роздратуванні настає наступна фаза - сім'явиверження (еякуляція), і потім вже вища фаза хтивості (оргазм).

Питання про лібідо чисто індивідуальне, і головне, про що ми з Вами говорили вище, жінки в перші роки інтимних відносин більшою мірою до цього не прагнуть. Їх задовольняє психологічна близькість (увага, залицяння як процес, дружба) на відміну від чоловіків. Це почуття (прагнення до статевої близькості) у них, як правило, проявляється після пологів і стає значно сильніше, ніж у чоловіків.

Психоемоційні реакції під час оргазму у чоловіків можуть бути самими різними - від найсильнішого збудження до відносно спокійної, майже непомітної оргастичної розрядки. У жінок параметри переживань під час оргазмще більш широкі (від стогонів хтивості, від вигуків до сліз). Існують вельми великі індивідуальні особливості прояву оргазму. Вони залежать від фізичного і нервово-психологічного стану, темпераменту, віку та багатьох інших факторів. Не буду зупинятися на різних стадіях статевого зближення, які розрізняють і описують фахівці - сексологи. Нам важливо знати, що при отриманні задоволення в інтимній близькості може з'явитися бажання отримати ще більш гострі відчуття при хтивості.

Ось тут можуть бути перші проби «особливих варіантів» протиприродної близькості. Правильно це з медичної точки зору, протиприродно це? Думаю, так, так як ці проби можуть закріпитися як патологічно - умовний рефлекс, і надалі настане момент, коли звичайний фізіологічний статевий акт не принесе задоволення. Це вже питання сексопатологів і це вже ненормальність.

Тривалість статевого акту варіюється, насамперед, віком, темпераментом, тривалістю стриманості (відсутність партнера, відрядження, хвороба одного з близьких) і іншими значущими медико-соціальними факторами.

Достеменно відомо, що в юнацькі роки і у віці від 20 до 25 років чоловіки, як правило, бувають «нестримні», вони визначають свої потенційні можливості в залежності від віку та фізичного стану, тобто бажання володіти не має обмежень і перешкод.

У середньому віці і трохи старше 45-50 років статеві акти відбуваються рідше, але більш тривало за часом, за рахунок пізнього оргазму як у чоловіків, так і у жінок. Тут більше ласк і уваги за рахунок придбаного життєвого досвіду.

Чи впливає час доби (вечір, ніч або ранок) на лібідо? Ймовірно, існує залежність, тому що існує хронобіологічний (сови, жайворонки, індиферентні) тип особистості, як прояв індивідуальних реакцій ВНД і психофізіологічних факторів, що впливають на лібідо.

Фізіологічно обгрунтованим вважається, якщо статева близькість відбувається 1-2 рази на тиждень в молодому віці, приблизно до 35-40 років, у віці 40-45 років - до 2-3 разів на місяць. У більш пізні роки ліміт статевого потягу неопісуем і строго індивідуальний. Якщо цитувати різні наукові джерела з даної проблеми, то можна знайти обгрунтовані цифри, коли в «починаючому віці» молоді люди протягом багатьох років здатні здійснювати один-два і більше статевих актів на добу. А у віці до 65-75 років є «бійці», які не поступаються за «жвавості» і 30 - 40-річним чоловікам. І все-таки фізіологічно нормальним протягом усього життя вважається, коли статева близькість відбувається 1-2 рази на тиждень до 35-40 років, 2-3 рази на місяць після 45-50 років, 1-2 рази на місяць після 50 - 55 років. Але, хочу підкреслити ще раз, це строго індивідуально!

Головне, необхідно усвідомити, що статева активність фізіологічна тільки тоді, коли вона природна, і небажано, щоб вона переходила в надмірність. Що це таке, надмірність? Це - порушення сну, підвищена дратівливість, послаблення ерекції, передчасна еякуляція та ін., тобто відбувається пересичення і виснаження багатьох функцій і залоз внутрішньої секреції. На жаль, в молодості про це не думають.

У перші місяці статевого життя необхідні гармонія, фізіологічність, прагнення, «завойовані ласкою». Гігієна тут необхідна і обов'язкова. Необхідно пам'ятати слова Гіппократа: «Здоров'я людини - це, перш за все, у всьому помірність і стриманість».

Гігієнічний туалет статевих органів (біде), різні форми спринцювань, чистота постільної білизни, натільної чистої і привабливої білизни, застосування різних дезодорантів, духів, запашні ароматизовані засоби, що освіжають повітря кімнати, - це запорука міцних взаємин, які принесуть радість у спілкуванні, а головне - в інтимних відносинах. Недотримання елементарних норм психологічної та санітарної гігієни статі призводить до статевих дисгармоній і розладів, що сприяють розвитку імпотенції (статевої слабкості) у чоловіків і фригідності (холодності) у жінок.

Існують чисто інтимні проблеми як у чоловіків, так і у жінок, які зберігаються в таємниці. Поговоримо про них, посилаючись на відомі публікації психологів і сексопатологів.

Проблеми - інтимні, як ми домовилися, але вони, за словами фахівців, «... в сьогоденні і, на жаль, в майбутньому не втратять своєї актуальності ... зростання пацієнтів зі скаргами «інтимного характеру»з кожним роком збільшується». Тому не тільки батьки, а й педагоги повинні знати про такі проблеми, бо існуюча психологічна надломленность підлітка ( коли існують подібні проблеми) буде проявлятися в невпевненості, дратівливості, замкнутості ... і найгірше, що, на жаль, буває, - навіювання неповноцінності і вихід - суїцид, тобто спроба піти з життя.

Висновок.

Отже, підіб'ємо короткий підсумок цієї теми. Пубертатний період (статевого дозрівання) починається з 12-13 років, а закінчується в 20-25 років. Тому Ви повинні пам'ятати, що інформацію про статеве виховання, гігієну тіла і одяга потрібно давати до 12 років.

Цей процес делікатний і вимагає належного педагогічного такту, терпіння і ненав'язливості. І звичайно, індивідуального підходу мами, насамперед, до дівчинки. Папа, безумовно, відповідальний за сина. Починати знайомити своїх дітей або вихованців з темою взаємин статей потрібно з прикладів розмноження тварин (жучків, кішок, собак і т.д.), а потім переходити на особливості стосунків чоловіка та жінки. Без збентеження і помилкового сорому пояснювати про фізіолого-анатомічні відмінності та особливості чоловіків і жінок (хлопчиків і дівчаток). Особлива увага - питанням гігієни тіла.

Про статеві взаємовідносини, вагітність, профілактику венеричних захворювань важливо говорити не наполегливо, але прямо. Із закінченням пубертатного періоду, тобто в 25 років, ця тема не повинна упускатися в спілкуванні, хоча багато хто вже самі мами і тата, але інформація з питань статі, профілактики та дисгармонії в статевому житті йде на користь незалежно від віку.

Головне, необхідно пам'ятати, що статеве виховання, як виховання культури взаємин, має тривати протягом усього життя.

 

Укладач:

доцент кафедри тактико-спеціальної

підготовки факультету підготовки

фахівців для підрозділів міліції

громадської безпеки, кандидат медичних наук М.В. Воронов


Читайте також:

  1. Аналітична психологія К. Юнга.
  2. Аналітична психологія Юнга
  3. Аналітична психологія. Концепція Карла Юнга
  4. Антична психологія
  5. Валютна система - це державно-правова форма організації валютних відносин. Слід розрізняти національну, міжнародну (регіональну) та світову валютні системи (ВС).
  6. Вивіз капіталу та інвестиції в системі міжнародних економічних відносин. Напрямки та структура вивозу капі­талу. Форми вивозу та розміщення (інвестування) капіталу.
  7. Види адміністративних правовідносин.
  8. Види правовідносин.
  9. Виникнення і розвиток грошових відносин.
  10. Виникнення і розвиток грошових відносин.
  11. Виникнення і розвиток товарно-грошових відносин.
  12. Відносин.




Переглядів: 1449

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Анатомо-фізіологічні основи статевого розвитку. | Лекція 1. Державне право як галузь права

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.