Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Робота в групах.

Об’єдную учнів у малі групи, оголошую мету — сформувати навички діяти в різноманітних ситуаціях, пропоную кожній групі ситуації, які вони мають розіграти з розподілом ролей; проаналізувати і на підставі матеріалу підручника, витягів із нормативно-правових документів і власного життєвого досвіду дати оцінку цій ситуації, запропонувати шляхи її вирішення. Інші учні, спостерігаючи за діями учасників ситуації, повинні визначити і вказати на припущені помилки, обґрунтовуючи свої твердження нормами відповідних законів.

Група 1.Юнака на вулиці зупинив наряд міліції й запропонував пред’явити документи, вміст кишень і сумки.

Зразок відповіді. Згідно із Законом України «Про міліцію» міліція має право перевіряти документи в осіб при підозрі у вчиненні правопорушень, для встановлення особи правопорушника тощо, у разі затримання особи міліція має право оглянути речі затриманого. Затримання можливе у разі підозри щодо скоєння злочину; для складання протоколу про адміністративне правопорушення, якщо це неможливо зробити на місці, для встановлення особи порушника. Про затримання і огляд має бути складений протокол. Затриманий має право вимагати пред’явлення службового посвідчення, зафіксувати відомості про того, хто його затримав.

Група 2. Дільничний пізно ввечері завітав до квартири і запропонував присутнім особам пред’явити паспорти, показати місце зберігання мисливської рушниці, яка зареєстрована господарем.

Зразок відповіді. Згідно із Законом України «Про міліцію» дільничний інспектор має право перебувати у приватному приміщенні за згодою господарів. Такий візит, крім екстрених випадків, має відбуватися в денний час. Перевірка умов зберігання вогнепальної зброї належить до прав міліції, тому в цьому відношенні дії дільничного правомірні. Зважаючи на пізній час, господарі мають право відмовити дільничному в доступі до приміщення. Крім того, якщо дільничний особисто не відомий, доцільно попросити показати службове посвідчення і зателефонувати до районного відділу міліції, щоб перевірити, чи дійсно гість є міліціонером.

Група 3.До шкільного класу завітала оперативно-слідча група, яка повідомила про проведення обшуку з метою виявлення вибухівки, яка нібито тут прихована.

Зразок відповіді.Згідно з Кримінально-процесуальним кодексом України для проведення обшуку має бути пред’явлено рішення суду (для житлового приміщення) або постанова прокурора (в інших випадках). У рішенні має бути зазначено адресу та справу, у зв’язку з якою проводиться обшук. Обшук проводиться в присутності не менше двох понятих, а також повнолітніх мешканців житла, а в службовому приміщенні — представників адміністрації. Перед початком обшуку господарям пропонується самостійно видати предмети, які мають відношення до справи. У разі відмови проводиться обшук. При цьому всі присутні на початок обшуку можуть бути затримані на час його проведення, також можуть бути відкриті будь-які схованки в приміщенні. Однак у невідкладних випадках (наприклад повідомлення надійшло не про схованку із вибухівкою, а про закладений вибуховий пристрій, який має спрацювати через певний час) правоохоронні органи мають право здійснити обшук і без санкції суду чи прокурора, але з обов’язковим повідомленням їх про свої дії.

Група 4. Дівчину (15 років) викликали до слідчого для допиту. Після проведення допиту її було затримано і взято під варту як підозрювану в скоєнні злочину.

Зразок відповіді.Згідно з Кримінально-процесуальним кодексом України виклик на допит проводиться повісткою, яка вручається під розписку, а в окремих випадках — телеграмою або телефонограмою. У повістці має бути зазначено, хто викликається, в якій якості (потерпілий, свідок, підозрюваний), куди і до кого, день і час явки, наслідки неявки. Неповнолітній учасник кримінального процесу викликається через законних представників. Допит неповнолітнього свідка віком до 14 років, а на розсуд слідчого — віком до 16 років, проводиться в присутності педагога, а за необхідності — лікаря, батьків тощо. У разі, якщо його допитують як підозрюваного чи обвинуваченого, на допиті може бути присутнім також адвокат (захисник). Для утримання особи під вартою мають бути вагомі підстави — можливість впливати на хід слідства, обґрунтовані підозри щодо того, що підозрюваний намагатиметься уникнути відповідальності, тощо.

Після закінчення обговорення аналізую роботу учнів у групах, коригую і доповнюю відповіді учнів, які виступали з коментарями.

 


Читайте також:

  1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  2. IV. Практична робота.
  3. VI. Домашня робота.
  4. VI. Практична робота .
  5. VI. Практична робота .
  6. VI. Практична робота.
  7. VI. Практична робота.
  8. VI. Практична робота.
  9. VI. Практична робота.
  10. VI. Практична робота.
  11. VI. Практична робота.
  12. VI. Практична робота.




Переглядів: 656

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ | Розгляд справ у судах.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.