Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Підсумки теми

ü Валютні відносини є похідними від торговельних. Уся різноманітність зв’язків, пов’язаних з рухом товарів, послуг, доходів, капіталів між країнами та рухом валюти, відображена у платіжному балансі країни.

ü Багатосторонні зв’язки різних країн передбачають узгодженість їхніх валютних систем. Створюється міжнародна валютна система.

ü Міжнародна валютна система — це форма організації міжнародних валютних (грошових) відносин, затверджена міждержавними домовленостями. Вона включає: міжнародні ліквідні ресурси, валютні курси, валютно-фінансові ринки, міжнародні валютні організації.

ü Міжнародна валютна система у своєму розвитку пройшла декілька етапів: система золотого стандарту, золотовалютного стандарту (Бреттон-Вудська система), система регульованих плаваючих курсів (Ямайська система), сучасна система з використанням нової міжнародної валюти ЄВРО.

ü Золотий стандарт забезпечував стабільність валютних курсів завдяки визначенню золотого вмісту національних валют. В умовах Бреттон-Вудської системи країни-учасниці були зобов’язані підтримувати валютні курси за рахунок стабілізаційних фондів, золота або позик, отриманих від МВФ. Ямайська система ґрунтується на регулюванні плаваючих курсів. Валютні курси, як правило, визначаються ринковими силами, хоча уряди періодично втручаються в цей процес. Кожна країна сама вибирає варіант встановлення валютних курсів. Стабільність нової міжнародної валюти ЄВРО підтримується виробничим та торговельним потенціалом країн Європейського Союзу, стабільністю їх економік та здатністю до економічного зростання.

ü Серед факторів, що впливають на курс валют, визначальна роль належить попиту населення на товари іншої країни, динаміці доходів населення, зміні внутрішніх цін, відсотка на інвестиції, що можуть отримати іноземні інвестори у національній економіці, грошовій політиці, що здійснює держава.

ü Заходами підвищення курсу валюти є: збільшення пропозиції іноземної валюти із резервів національного банку, стримування імпорту та заохочення експорту, раціонування.

МОЖЛИВОСТІ ПРАКТИЧНОГО ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ ІЗ ТЕМИ

Ø Знаючи чинники, які впливають на курс національної валюти, ви зможете прогнозувати зміни курсу і приймати раціональні рішення щодо захисту особистих доходів від знецінення.

Ø Якщо ви сподіваєтесь займатися бізнесом у сфері експортно-імпортних операцій, то тепер ви розумітимете складності розрахунків при таких операціях.

Контрольні запитання та завдання

1. Які з функцій грошей виконують міжнародні штучні гроші СДР, ЕКЮ та ЄВРО?

2. Поясніть, яким чином можна здійснити розрахунки при імпорті в Україну автомобілів “Вольво” із Швеції та як може забезпечуватися український експорт зерна в Угорщину. Поясніть таке твердження: “Український експорт заробляє валюту, яку можна використати для фінансування імпорту”.

3. Підвищення ціни долара в карбованцях обов’язково означає падіння карбованця в доларах. Чи згодні ви з цим твердженням? Якщо курс долара у гривнях становить $1 = 5,25 грн., то яким є курс гривні у доларах. Зробіть розрахунки.

4. Уявімо, що між Україною і США діє система плаваючих валютних курсів. Виберіть, які з наведених нижче ситуацій можуть підвищити або знизити курс гривні:

а) США здійснюють стосовно України пільгову тарифну політику;

б) американські споживачі масово почали споживати українське вино “Троянда Закарпаття”, чим скоротили споживання вітчизняних напоїв;

в) в Україні триває інфляція;

г) в економіці США передбачається скорочення виробництва;

д) Україна здійснює політику “дорогих” грошей.


Читайте також:

  1. III. ПІДСУМКИ
  2. III. підсумки уроку
  3. III. ПІДСУМКИ УРОКУ
  4. III. ПІДСУМКИ УРОКУ
  5. Iv. підсумки уроку
  6. IV. ПІДСУМКИ УРОКУ
  7. Iv. підсумки уроку
  8. IV. ПІДСУМКИ УРОКУ
  9. V. ПІДСУМКИ УРОКУ
  10. V. ПІДСУМКИ УРОКУ
  11. V. ПІДСУМКИ УРОКУ
  12. V. ПІДСУМКИ УРОКУ




Переглядів: 379

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні положення Ямайської валютної системи | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.029 сек.