Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Завдання

1. Опрацювати теоретичний матеріал.

2. Підготувати відповіді на питання:

1. Що розуміють під структурою КІС?

2. Перерахуйте види структур.

3. Перерахуйте забезпечуючі підсистеми бухгалтерського обліку.

4. Опишіть інформаційне забезпечення.

5. Опишіть технічне забезпечення.

6. Опишіть програмне забезпечення.

7. Опишіть математичне забезпечення.

8. Опишіть організаційне забезпечення.

9. Опишіть лінгвістичне забезпечення.

10. Опишіть правове забезпечення.

11. Опишіть ергономічне забезпечення.

 

 

Література:

 

1. Основы экономической информатики. Под ред. Морозевича, 1998 г.

2. Ф.Ф. Бутинець, С.В. Івахненков, Т.В. Давидюк. Інформаційні системи бухгалтерського обліку. – Житомир, 2002 р., с. 111 – 115.

3. Патрушина С.М. Информационные системы в бухгалтерском учете: Учебное пособие. – М., 2003, с. 104 – 109.


Структура бухгалтерських інформаційних систем:

 

Комп'ютерні ІС належать до класу складних систем, які містять багато різноманітних елементів, що взаємодіють. Тому при створенні комп'ютерних ІС (КІС) потрібно визначити їх структуру.

Загалом, під структурою КІС розуміють характеристику внутрішнього стану системи, опис постійних зв'язків між її елементами.

При описі ІС використовують кілька видів структур, які відрізняються типами елементів та зв'язків між ними, зокрема: функціональні, технічні, організаційні, документальні, алгоритмічні, програмні та інформаційні.

Функціональна структура – це структура, елементами якої є підсистеми, а зв'язки між елементами – потоки інформації.

Технічна структура – структура, елементами якої є обладнання комплексу технічних засобів (КТЗ) ІС, а зв'язки між елементами відображають інформаційний обмін.

Організаційна структура – структура, елементами якої є колективи людей і окремі виконавці, а зв'язки між елементами – інформаційні, субпідрядності та взаємодії.

Документальна структура – структура, елементами якої є неподільні складові та документи ІС, а зв'язки між елементами – взаємодії, вхідності й субпідрядності.

Елементами алгоритмічної структури є алгоритми, а зв'язки між ними реалізуються за допомогою інформаційних масивів.

У програмній структурі зв'язки між елементами також реалізуються у вигляді інформаційних масивів, а елементами структури є програмні модулі.

Інформаційна структура – структура, елементами якої є форми існування і представлення інформації у системі, а зв'язки між ними – операції перетворення інформації у системі.

Поняття системи, накладаючись на реальну дійсність, окреслює якусь її частину, що дозволяє вивчати властивості цієї частини і подавати її у вигляді інформаційних та інших моделей. Використовуючи системний підхід, можна сказати, що ЕІС, як і будь-яка інша система, складається з елементів (або підси­стем), що перебувають у певних відносинах один з іншим. Множина цих відношень разом із елементами утворює структуру системи. Отже, ЕІС – це частина реальної дійсності, зображена у вигляді множини елементів і відношень між ними.

Ознаки структуризації системи, тобто її декомпозиції на складові частини, задаються людьми відповідно до здорового глузду і залежно від поставлених задач. Загальним поділом на підсистеми ЕІС є виділення забезпечувальної та функціональної частин.

Забезпечувальна частина ЕІС складається з інформаційного, технічного, програмного, організаційного, правового, ергономічного видів забезпечення тощо.

Інформаційне забезпеченнямає на меті організацію інформації, необхідної для здійснення управлінської діяльності і підрозділяється на зовнімашинне і внутрішньомашинне інформаційне забезпечення.

Характеристики підсистеми:

Ø якісні характеристики включають оцінки: ступеня відображення наочної області в інформаційній базі системи, методів організації і структурованості баз даних, ефективності маніпулювання даними в базі даних і інші;

Ø кількісні характеристики включають оцінки: максимального об'єму бережених і оброблюваних даних, тимчасових характеристик обробки даних, продуктивності використовування баз даних і інші.

 

Технічне забезпечення– це комплекс взаємозв'язаних технічних засобів, призначених для автоматизованого збору, обробки, передачі, обміну і віддзеркалення облікової інформації.

Основними компонентами технічного забезпечення є: засоби обчислювальної техніки, засобу автоматичного прочитування даних, торгове устаткування (комп'ютерні касові апарати, сканери), апаратура передачі і обміну даними, мережне устаткування. Склад і кількість технічних засобів, які використовуються, визначаються об'ємами і інтенсивністю потоків інформації, технологією реалізації функцій управління і їх тимчасовими особливостями. Удосконалення управління обусловлюють необхідність використовування більш продуктивних і розвинутих засобів і технологій.

 

Програмне забезпечення –це сукупність методів, правив, інструкцій, математичних моделей і алгоритмів рішення фінансово-бухгалтерських завдань, переробки інформації і ухвалення відповідних рішень.

Примусити технічне забезпечення виконувати операції по обробці інформації покликаний програмне забезпечення (загальне і прикладне). На комп'ютерах застосовується велика кількість програм, призначених для виконання різних задач. Нормальна робота комп'ютерів бухгалтерії, наприклад, неможлива без драйверів, що забезпечують виконання команд в середині комп'ютера і правильну взаємодію комп'ютера і периферійних пристроїв (принтера, модему). Крім того, для створення різних друкарських документів бухгалтера часто використовують так звані «текстові процесори» - програми для набору, коректування і оформлення текстів.

Програми, призначені для виконання комп'ютерами ділять на:

v операційні системи;

v системне програмне забезпечення (драйвери, утиліти);

v прикладні програми;

v мови програмування;

v інші (віруси, антивіруси, ігри).

 

Математичне забезпеченнявключає сукупність математичних методів, моделей і алгоритмів обробки інформації.

Структуру підсистеми утворюють: засоби математичного забезпечення, засобу моделювання процесів управління, типові задачі управління, методи математичного програмування, методи математичної статистики і інші елементи.

 

Організаційне забезпеченнявключає сукупність документів, методів і засобів, що регламентують взаємодію персоналу системи і технічних засобів, задіяних в процесі обробки даних. Функції підсистеми: аналіз існуючої системи управління, вибір напрямів вдосконалення системи управління, вибір і постановка задач управління, формулювання вимог до комплексу технічних засобів.

 

Лінгвістичне забезпеченняє сукупністю мовних засобів, призначених для формалізації природної мови, побудови і поєднання інформаційних одиниць при поводженні персоналу обчислювальної системи із засобами обчислювальної техніки.

Структуру підсистеми складають: мови управління і маніпулювання даними інформаційної бази, мовні засоби інформаційно-пошукових систем, діалогові мови спеціального призначення, системи термінів і визначень, що використовуються в процесі розробки і функціонування автоматизованих систем.

 

Характеристики підсистеми:

v якісними характеристиками мовних засобів є: орієнтованість на користувача системи, ступінь обхвату параметрів настройки системи на задану операційну систему і конфігурацію комплексу технічних засобів, ступінь складності освоєння мови, і інші;

v кількісними характеристиками мовних засобів є: загальний об'єм мовних конструкцій, час підготовки мовних конструкцій для адаптації системи на конкретну наочну область, і інші.

 

Правове забезпеченняє сукупністю правових норм, що регламентують правовідносини, що виникають при функціонуванні інформаційної системи і юридичний статус результатів її функціонування. Структуру підсистеми складають різні нормативні акти, пов'язані з договірними відносинами розробника і замовника системи, правовим регулюванням процесів, що виникають в ході розробки системи.

 

Ергономічне забезпеченняє сукупністю методів і засобів, що використовуються на різних етапах розробки і функціонування автоматизованої системи і призначених для створення оптимальних умов роботи персоналу.

 


Самостійне вивчення

 

Заняття 1.4


Читайте також:

  1. I. Постановка завдання статистичного дослідження
  2. II. Завдання на проект.
  3. V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  4. V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  5. V. Завдання.
  6. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  7. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  8. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  9. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  10. Vi. домашнє завдання
  11. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  12. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ




Переглядів: 405

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Технічне забезпечення діяльності офісу | Завдання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.