Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Процес управління ризиком та характеристика його основних етапів

В основі організації ризик-менеджменту покладено процес управління ризиками, який включає в себе наступні основні етапи: визначення ризику; оцінка ризику; контроль ризику; фінансування ризику.

Визначення ризику є базою управління ризиками: не можна почати працювати з ризиком, якщо не знати, що він взагалі існує. Необхідно з'ясувати, яким чином підприємство може бути піддано збитку і які його можливі причини. Тому на цьому етапі проводяться роботи пов’язані з визначенням можливих типів, видів та різновидів ризику.

Оцінка ризику містить у собі оцінку тих ризиків, що вже були визначені з погляду їхньої серйозності (тобто реальної шкоди, що вони нанесуть організації у випадку настання). Визначення й оцінка ризику разом складають групу робіт об’єднаних під однією назвою - “аналіз ризику”і спрямованих на їх кількісну та якісну оцінку.

Контроль ризику. Термін “контроль ризику” містить у собі всі заходи, спрямовані на зниження імовірності можливого ризику, або його уникнення, а також зменшення серйозності ризику у випадку його настання. Деякі ризики можуть бути лише знижені до припустимого рівня. Що стосується ризиків, що знаходяться на неприпустимому рівні, то з ними необхідно працювати на наступному етапі управління ризиками, яким є фінансування ризику.

Фінансування ризику. Тут підприємству треба подбати про те, як покрити фінансовий збиток від ризиків, що виявляться неприпустимими і неконтрольованими на припустимому рівні. При цьому організація може залишити ризик на себе, а для покриття можливих збитків створити резервний фонд або взагалі не думати про наслідки, як на жаль досить часто буває у нас на підприємствах.

Проте, підприємства, що задумуються про завтрашній день, передають ризики на покриття страхової компанії. Ця форма контролю за ризиком перетворює невизначений по величині ризик у визначені витрати, тобто в цілком конкретні страхові внески.

Таким чином, процес управління ризиками – це роботи, пов'язані з ідентифікацією, аналізом ризиків і прийняттям рішень, що включають максимізацію позитивних і мінімізацію негативних наслідків настання ризикових подій.

 


Читайте також:

  1. C. 3. Структурна побудова управління організаціями.
  2. CMM. Групи ключових процесів
  3. CMM: зрілість організацій і процесів
  4. ERP і управління можливостями бізнесу
  5. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  6. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  7. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
  8. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
  9. II. Поняття соціального процесу.
  10. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  11. ISO 15504. Процес атестації
  12. ISO9000. Як працює система управління якістю




Переглядів: 528

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Управління ризиком – спеціальний вид менеджерської діяльності, націлений на пом'якшення впливу ризику на результати роботи підприємства. | Основні правила управління ризиком та особливості їх застосування в практичній діяльності підприємства

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.