Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 2. Методичні засади та методичний інструментарій інвестиційного менеджменту

 

Перш за все слід зазначити, що система забезпечення інвестиційного менеджменту включає інформаційне та організаційне забезпечення.

Система організаційного забезпечення інвестиційного менеджменту - є взаємозв'язаною сукупністю внутрішніх структурних служб і підрозділів підприємства, які забезпечують розробку і прийняття управлінських рішень по окремих аспектах інвестиційної діяльності і несуть відповідальність за результати цих рішень.

Основу організаційного забезпечення інвестиційного менеджменту складає сформована на підприємстві структура управління його інвестиційною діяльністю, елементами якої є окремі менеджери, служби, відділи й інші організаційні підрозділи підприємства, його апарат управління побудований за одним з типів організаційних структур (ієрархічні (лінійна, функціональна, лінійно-функціональна, лінійно-штабна); органічний тип структур управління (дивізіональна, проектна, матрична, сіткова).

Дивізіональна структура - характерна для крупних підприємств з широко диверсифікованою виробничою або регіональною діяльністю. На підприємствах, що використовують дивізіональну організаційну структуру управління, в основі лежить децентралізація по окремих ознаках. Проектна організаційна структура управління - характерна для середніх і великих підприємств. Матрична організаційна структура управління властива для великих і крупних підприємств.

В свою чергу інформаційна система інвестиційного менеджменту являє собою процес безперервного цілеспрямованого підбору відповідних інформативних показників, необхідних для здійснення аналізу, планування і підготовки ефективних оперативних управлінських рішень по всіх аспектах інвестиційної діяльності підприємства.

Крім того, основними вимогами, що пред'являються до інформації для внутрішніх та зовнішніх користувачів є значущість, повнота, достовірність, своєчасність, пріоритетність, релевантність (вибірковість), порівнянність, ефективність. В процесі інформаційного забезпечення використовуються показники, що формуються із зовнішніх джерел інформації: показники, що характеризують загальноекономічний розвиток країни, показники, що характеризують кон'юнктуру інвестиційного ринку, показники, що характеризують кон'юнктуру ринку капітальних товарів і послуг, нормативно-регулюючі показники та показники, що формуються з внутрішніх джерел інформації: показники, що характеризують рівень інвестиційної активності підприємства в цілому, показники, що характеризують фінансові результати інвестиційної діяльності окремих структурних підрозділів, нормативно-планові показники, пов'язані з інвестиційною діяльністю підприємства.

Ефективна реалізація інформаційного забезпечення інвестиційного менеджменту на підприємстві неможлива без використання математичного апарату й системи інвестиційного аналізу, що складають його методологічне забезпечення.

Основними напрямками формалізованого управління інвестиціями є принципи оцінки вартості грошей у часі, інфляції, ризику та ліквідності інвестицій.

Інвестиційний менеджмент вимагає здійснення різного роду фінансово-економічних розрахунків, пов'язаних з потоками коштів у різні періоди часу. Вартість грошей із часом змінюється з урахуванням норми прибутку на грошовому ринку, у якості якої звичайно виступає норма позичкового відсотка. У процесі порівняння вартості коштів використовують два основних поняття: майбутня вартістьгрошей і їхня справжня вартість.

Майбутня вартість грошей являє собою суму інвестованих у даний момент коштів, у яку вони перетворяться через певний період часу з урахуванням певної ставки %. Визначення БС грошей пов'язане із процесом нарощення цієї вартості, що являє собою поетапне збільшення суми внеску шляхом приєднання до первісного його розміру ∑ %. Ця сума розраховується по так званій процентній ставці.

Справжня вартістьгрошей являє собою∑ майбутніх грошових надходжень, проведених з урахуванням певної ставки відсотка (так званої «дисконтної ставки») до справжнього періоду. Визначення справжньої вартості грошей пов'язане із процесом дисконтуванняцієї вартості, що являє собою операцію, зворотну нарощенню при обумовленому кінцевому результаті коштів.

Простим відсотком називається сума, що нараховується по первісній (справжньої) вартості внеску наприкінці одного періоду платежу, обумовленого умовою інвестування коштів (місяць, квартал і т.п.). Складним відсоткомназивається сума доходу, що утвориться в результаті інвестування за умови, що сума нарахованого простого відсотка не виплачується після кожного періоду, а приєднується до суми основного внеску й надалі платіжному періоді сума приносить дохід. Дисконтце процентна ставка, що застосовується до коштів, які інвестор планує одержати в майбутньому, для того, щоб визначити розмір інвестицій у теперішньому часі. При визначенні дисконтних ставок ураховуються наступні принципи:

Ø із двох майбутніх надходжень вищу дисконтну ставку буде мати той, що надійде пізніше;

Ø чим нижче певний рівень ризику, тим нижче повинна бути ставка дисконту;

Ø якщо майбутні процентні ставки на ринку ростуть, то ростуть і дисконтні ставки.

Окремі види грошових потоків, оцінюваних у часі, здійснюються послідовно через рівні проміжки часу й у рівних розмірах. Така послідовність ДП називається ануїтет(щоквартальний ∑ відсоток по облігаціях, ощадним сертифікатам, внесок за арену).

Майбутня вартість ануїтету: , де А - ∑ аннуитетного платежу. Ia множник нарощення аннуитета. . Справжня вартість ануїтету: , де Ra - дисконтний множник. .

Прості відсотки. У схемі простих відсотків нарахування доходу на інвестовану суму грошей здійснюється завжди виходячи з початкової суми інвестицій.

(1)

У формулі (1) n може мати дробове значення, коли мова йде про частину періоду (року), наприклад, якщо банк видав позику на t днів, а в році 365 днів, то

(2)

Кредитна угода може проводитися при мінливих процентній ставці. У цьому випадку існує деяка тимчасова решітка відсоткової ставки

n1 n2 n3 ni
r1 r2 r3 ri

і нарощення проводитися за формулою:

, (3)

де N - загальна кількість значень у гратах;


Читайте також:

  1. PR-ІНСТРУМЕНТАРІЙ І МАНІПУЛЯТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ
  2. Активи як об’єкт фінансового менеджменту
  3. Аналіз зарубіжних концепцій менеджменту
  4. Аналіз чутливості інвестиційного проекту
  5. Базові засади менеджменту
  6. БІЗНЕС-ПЛАН ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПРОЕКТУ
  7. Бізнес-планування інвестиційного проекту. Розробка планів фінансового проекту
  8. БУДІВНИЦТВО В ПЕРСПЕКТИВІ ПРОЕКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ
  9. Валютно-фінансова інтеграція в Європі: історичні, економічні та інституційні засади
  10. Вартість чистих активів і визначення фактичної доходності інвестиційного портфелю
  11. Види ефективності менеджменту
  12. Види ефектів виробництва, пов’язаних з удосконаленням менеджменту організації




Переглядів: 643

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 1. Сутність, мета та функції інвестиційного менеджменту | Тема 3. Оцінка та прогнозування розвитку інвестиційного ринку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.